Znalosť cudzích jazykov je dnes potrebná viac, ako kedykoľvek pred tým. Aj na tie najnižšie pracovné pozície, potrebujete ovládať aspoň nejaké tie základy angličtiny.Nemusím zvýrazňovať, že čím viac jazykov ovládate, tým ľahšie a lepšie sa môžete zamestnať. Navyše máte omnoho viac možností, pretože si viete prečítať aj zahraničné stránky, návody v cudzom jazyku vám nerobia problém a podobne. Čo ale rieši veľa ľudí je, že toto učenie môže byť ťažké. Preto by som sa s vami rád podelil o tom, ako som sa anglicky naučil ja.
Väčšina mladých ľudí má tú výhodu, že sa anglicky začali učiť už na prvom stupni základnej školy.Napríklad naši rodičia to takto ideálne nemali. Mnohí z nich nemali angličtinu ani na vysokej škole. Nie každý však tento predmet miloval. Úprimne, ani ja som nepatril k jeho fanúšikom. Mal som šťastie na naozaj hrozných učiteľov. Pamätám si, že na základnej od náš učiteľka chcela len prepisovanie textov a bifľovanie sa slovíčok. Na strednej som zas narazil na fanatičku, čo sa gramatiky týka. Jediný obsah našich hodín bolo učenie časov a iných hlúpostí, ktoré v reálnom živote v skutočnosti nepotrebujete a ani ich nikdy nevyužijete.
Po skončení strednej som nastúpil na výšku, kde som angličtinu nemal. V tomto čase som však začal pociťovať potrebu, zlepšiť sa v ovládaní tohto jazyka.Čo mi najviac pomohlo? Youtube a filmy v angličtine! Nesnažil som sa nič učiť nasilu. Všetky filmy, ktoré som pozeral, boli v pôvodnom znení a samozrejme so Slovenskými titulkami. Asi po roku som si uvedomil, že sa na titulky v podstate ani nepozerám. Raz sa mi dokonca stalo, že som si ich zabudol zapnúť, na čo som prišiel asi po dvadsiatich minútach.
Rovnako tak mi pomohli aj videá na youtube. Čokoľvek, čo som chcel zistiť, som si automaticky púšťal po anglicky. Zo začiatku som musel síce dosť premýšľať a pomáhalo mi aj to, čo som videl, takto som sa ale anglicky naučil rozumieť a aj rozprávať pomerne slušne, a to za pomerne krátky čas.